Závěry ze schůzky s rodiči

ZÁVĚRY ZE SCHŮZKY S RODIČI KONANÉ DNE 22.9. 2022
V MATEŘSKÉ ŠKOLE ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

1) ŠKOLNÍ ŘÁD

Rodiče se seznámí se školním řádem Mateřské školy Rožmitál pod Třemšínem, který je k dispozici k nahlédnutí v hlavní chodbě budovy Duha, v jednotlivých šatnách v budově Sluníčko a na webových stránkách školy. Rodiče stvrdí svým podpisem ve svých třídách, že se s tímto školním řádem včetně jeho dodatku ze dne 27.9.2020 seznámili a je pro ně závazný.

Rodiče s dětmi se nebudou po jejich vyzvednutí z mateřské školy dále zdržovat v prostorách MŠ (na zahradě). Nejedná se
o veřejné dětské hřiště. Tyto prostory jsou určeny pouze pro účely školy (uvedeno i ve školním řádu).

Rodiče budou své dítě přivádět do MŠ včas, a to do 8.00 hodin. Dítě při příchodu osobně předají učitelce. Rodiče nebo jiné osoby tím pověřené si budou dítě vyzvedávat nejpozději do 16.30 hodin (viz provoz MŠ).

2) PŘEDSTAVENÍ ŠKOLY

V celé MŠ je celkem 7 tříd.

5 tříd v budově Duha – Kuřátka, Žabičky, Kapříci, Včeličky, Sovičky
                                          (rozdělené podle věku)

2 třídy v budově Sluníčko – Berušky, Broučci (věkově smíšené)

Pracovní tým MŠ: 14 kvalifikovaných pedagogů, 1 asistent pedagoga, 1 chůva,

3 kuchařky, 1 vedoucí stravování, 3 uklízečky,

1 pradlena + školník

3) DENNÍ REŽIM

Režim dne v mateřské škole je k nahlédnutí na nástěnce a webových stránkách školy.

Přesně nastavená je pouze doba jídla a odpočinku dětí. Ostatní vzdělávací program je plně v kompetenci pedagoga (např. odpolední pobyt venku při spojování tříd).

4) PROVOZ ŠKOLY A TŘÍD

Provoz mateřské školy je od 6,00 hodin do 16,30 hodin.

Z hlediska bezpečnosti byl u vchodů do MŠ nainstalován kamerový systém se zvonky, kde rodiče či jiné pověřené osoby musí nahlásit svůj příchod ráno i odpoledne (v kameře by měl být učitelkou viděn) ve třídě dle jejího provozu.
Pro příchod a odchod dětí je vymezena doba:

6,00 – 8,00 hodin

12,00 – 12,15 hodin

14,30 – 16,30 hodin

Individuální příchod nebo odchod dítěte (např. návštěva lékaře) musí být předem nahlášen učitelce.

Provoz jednotlivých tříd je celoročně k dispozici na nástěnce (případně  na dveřích každé třídy v budově Duha). Spojování dětí bude probíhat dle tohoto rozpisu, ve vyjímečných situacích (např. nepřítomnost pedagoga) budou rodiče informováni, v jaké třídě se bude jejich dítě vzdělávat (cedulka u zvonků).

Během všech prázdnin v průběhu školního roku je provoz mateřské školy omezen a děti jsou podle počtu přihlášených spojovány. O zimních prázdninách bývá provoz MŠ přerušen a během letních prázdnin bývá zpravidla na 3 týdny provoz MŠ uzavřen.

5) INFORMOVANOST RODIČŮ

Rodiče budou o dění a akcích v MŠ informováni v průběhu celého roku   prostřednictvím nástěnky v hlavní chodbě budovy Duha, v šatnách budovy Sluníčko a na webových stránkách školy. Informace týkající se konkrétní třídy budou vyvěšeny v šatně příslušné třídy.

Konkrétní informace o Vašem dítěti Vám poskytne v průběhu celého roku paní učitelka dítěte.

6) OMLOUVÁNÍ DĚTÍ

Nepřítomnost dětí lze omlouvat předem nejpozději do 7.15 hod. téhož dne na webových stránkách MŠ, telefonicky,
e-mailem nebo osobně u p. učitelky.

7) POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Pro předškolní děti je povinná docházka do MŠ v rozsahu alespoň čtyř hodin ( 8.00 hod. – 12.00 hod.). Děti, u kterých bude nepřítomnost trvat déle než dva po sobě jdoucí dny, musí být poté zákonnými zástupci omluvena písemně v omluvném listě, který Vám na vyžádání vydá p. učitelka ve třídě Vašeho dítěte.

8) KLUB RODIČŮ

Na schůzce bylo všemi přítomnými rodiči odsouhlaseno vybírat pro děti příspěvekve výši 1 500,- Kč na celý školní rok, z nichž bude hrazeno vstupné a doprava na školní akce, oslava Dne dětí, odměny v soutěžích, dárky pro předškoláky, atd. Tato částka bude uhrazena na účet Klubu rodičů při MŠ do 31.10.2022. Číslo účtu, na který je třeba částku uhradit obdrží rodiče ve své třídě nebo v kanceláři u paní Procházkové. Pokud některý z rodičů není vlastníkem účtu, může částku uhradit hotově osobně též u paní Procházkové. Klub rodičů také během školního roku je ochoten zorganizovat
ve spolupráci
s mateřskou školou akce pro děti a zároveň pomáhat při školních akcích.

Do Klubu rodičů při MŠ Rožmitál se přihlásili další zástupci z jednotlivých tříd.

9) CO DĚTI POTŘEBUJÍ

Všechny děti potřebují do MŠ vhodné přezůvky, oblečení do třídy a na pobyt venku (informace na nástěnce).

Na začátku školního roku si každé dítě přinese do třídy pro svoji spotřebu dvě balení papírových ubrousků a dvě balení papírových kapesníků na celý rok.

10) OSTATNÍ INFORMACE

Rodiče předávají dítě do MŠ zdravé. Na schůzce bylo rodiči upozorněno, že velmi často školku navštěvují děti se značnými příznaky nemoci a šíří nemoc v celém kolektivu (MŠ má právo vyžádat si vyjádření pediatra).
Byl vypracován předběžný plán akcí pro děti na školní rok 2022/2023 s nímž se mohou rodiče seznámit prostřednictvím nástěnek či webových stránek školy.

Rodičům přítomným na schůzce rodičů děkujeme za účast. Jsme rádi, že máte zájem o dění v naší škole a prostřednictvím společného setkání nám sdělíte své požadavky, nápady a postřehy.

MŠ Rožmitál pod Třemšínem