Podrobnosti k zápisu do mateřské školy pro školní rok 2020/2021.

• Dokumenty potřebné k zápisu lze stáhnout na stránkách MŠ. (viz "Dokumenty k zápisu")
  • V evidenčním listu dítěte je nutné uvádět e-mailovou adresu zákonného zástupce, na kterou mu bude zasláno registrační číslo dítěte, pod kterým bude oznámeno jeho přijetí (případně může být registrační číslo oznámeno telefonicky).
  • Kritéria pro přijetí do MŠ Rožmitál pod Třemšínem, která budou použita, pokud zájem o místa v MŠ překročí kapacitu školy. Pro přijímání dětí není rozhodující pořadí, ve kterém budou doručeny žádosti o přijetí dítěte do MŠ.
  • Dne 31. 5. 2020 bude rozhodnutí o přijetí uveřejněno na webových stránkách školy.
  • Rozhodnutí nabývá právní moci po 15 dnech od zveřejnění přijetí tzn.,že 31.5. 2020 bude vydáno rozhodnutí o přijetí a 15. 6. 2020 nabude rozhodnutí právní moci.
  • Rozhodnutí o přijetí v písemné podobě bude předáno zákonným zástupcům při informační schůzce. Termín této schůzky bude včas zveřejněn na webových stránkách.
  • Rozhodnutí o nepřijetí bude doručeno poštou do vlastních rukou v zákonem stanovené lhůtě, tj. do 30 dnů.
  • Školní rok 2020/2021 pro nově přijaté děti začíná 1. 9. 2020 (den nástupu na žádosti o přijetí).
  •  Pro děti, které k 31. 8. 2020 dosáhly 5 a více let je předškolní vzdělávání od 1.9.2017 POVINNÉ.

Další informace k zápisu do MŠ pro školní rok 2020/2021

• Školská poradenská zařízení v současné době zajišťují nejnutnější služby. Pokud dítě bylo již vyšetřeno ve školském poradenském zařízení, zákonný zástupce přikládá kopii doporučení. Tato povinnost platí i v případě přijímání do školy či třídy zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona.
  • Má-li ředitel školy pochybnosti o pravosti doložených dokladů, může vyžádat po zákonných zástupcích jejich originál nebo ověřenou kopii.
  • Zákonný zástupce může místo povinného předškolního vzdělávání v MŠ zvolit individuální vzdělávání. Dítě pak vzdělává doma sám, vzdělávat ho může i jiná osoba, nebo navštěvuje jiné zařízení, než je mateřská škola. Zákonný zástupce musí nicméně i tak přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání. Žádost o individuální vzdělávání dítěte předá řediteli školy zároveň s přihláškou k zápisu nebo nejpozději 3 měsíce před počátkem školního roku.