Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.

Více zde

Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.

Více zde

Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.

Více zde
Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.
Více zde
Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.
Více zde

Tradice svátku - "Den matek"

Tradice svátku - "Den matek"

Tradice svátku – „Den matek“

Den matek je svátkem s téměř stoletou tradicí. Na druhou květnovou neděli připadá Den matek, který slaví rodiny na celém světě už téměř sto let. Svátek je příležitostí, jak poděkovat maminkám za jejich péči a jak upozornit na jejich problémy. Tradice Dne matek sahá až do antické historie. Matky uctívali už ve starověkém Řecku. Svátek se uchoval po staletí a později v Anglii slavili takzvanou mateřskou neděli. Myšlenka udržovat Den matek vznikla v roce 1907 na počest Anny Jarvisové, celoživotní bojovnice za práva matek. V roce 1914 vyhlásil tehdejší americký prezident Woodrow Wilson první oficiální oslavu matek na druhou květnovou neděli. U nás byl svátek zaveden ve 20. letech z podnětu předsedkyně Československého červeného kříže Alice Masarykové, dcery prvního prezidenta. Po nástupu komunistů k moci v únoru 1948 svátek nahradil Mezinárodní den žen, který připadl na 8. březen a měl oslavovat všechny ženy. Tradice byla obnovena až po roce 1989.