MŠ v době uzavření

MŠ v době uzavření

MŠ V DOBĚ UZAVŘENÍ

Nedobrovolné uzavření provozu jsme využili pro celkovou rekonstrukci kuchyně a chodeb, která byla naplánovaná na letní prázdniny. Jsme moc rádi, že jsme se souhlasem zřizovatele tuto akci zrealizovali. Nedovedeme si představit, že by rekonstrukce v takovém rozsahu mohla být provedena při letním, byť i omezeném provozu. Děti i rodiče tak vůbec nezasáhla. V kuchyni došlo k výměně dlažeb, obkladů, byla provedena nová elektroinstalace…, byla zakoupena nová kuchyňská linka, myčka a mnoho dalšího, jež přispělo k modernizaci naší školy. Nových dlažeb se dočkaly všechny chodby. Třída Berušek se určitě bude radovat z jemňoučké výmalby a nového koberce.

Do čistého bílého hávu se oděly i všechny šatny dětí, zvláště šatny v budově Sluníčko prokoukly novými okny, které nám do šaten konečně to skutečné slunce pustí. Na děti čekají i nová pískoviště, každá třída bude mít jedno samo pro sebe. Bohužel pandemie zastavila realizaci nových herních prvků na zahradu, snad tedy o prázdninách.

Všichni zaměstnanci přiložili ruce k dílu a zdatně konkurovali odborníkům, když brousili, natírali, malovali…Opět se potvrdilo rčení o zlatých českých ručičkách. Prostory školy jsou i díky jim krásnější, barevnější, zářivější a voňavější. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na vzdělávání
a na stránkách školy jsme připravovali „vzdělávání na doma“. Každý týden bylo pro děti připraveno nové téma v souladu se Školním vzdělávacím plánem. Děti a rodiče tak mohli využít zásobník pracovních listů, básní, her, návodů, pohádek a tím alespoň v malé míře nahradit co by se děti učily a tvořily při pobytu ve škole. Bohužel dětem nic nenahradí kontakt se svými vrstevníky, který jim umožňuje se přirozeným způsobem rozvíjet a vzdělávat.

Po celou dobu uzavření školy jsme chodili do „práce“. Při normální situaci do „školky“. Když utichly sbíječky a řezačky, budovou se rozlilo ticho… Najednou jsme si uvědomili, jak je milé, když se chodbami nese dětský smích. Dětem nemůžeme nahradit dva a půl měsíce, kdy jsme měli naplánovaných mnoho společných akcí, některé společně i s rodiči. Nejvíce je nám líto neuskutečněné akademie na závěr školního roku. Určitě si ale zbytek společných chvil spolu ještě užijeme.

Kuchyně v novém:

Kuchyně MŠ v novémKuchyněKuchyně po rekonstrukciŇové zařízení kuchyněKuchyně MŠ

Chodby a schodiště:

Nová pískoviště: