Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.

Více zde

Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.

Více zde

Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.

Více zde
Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.
Více zde
Rodiče jsou povinni hlásit výskyt onemocnění Covid-19 v rodině, nařízenou karanténu a výsledky testování.
Více zde

Hry pro malé čarodějnice a čaroděje

Hry pro malé čarodějnice a čaroděje

HRY PRO MALÉ ČARODĚJNICE A ČARODĚJE

  1. dubna je den kdy se tradičně pálí čarodějnice. Zde jsou náměty a nápady, jak bychom si s dětmi užili v naší školce čarodějné řádění. Můžete něco zkusit i doma. 

1.Slalom na koštěti: Trasa obsahuje překážky, které se musí překonat různými způsoby, ale pravidlo je jediné...dítě musí sedět celou dobu na koštěti. 

2. Hod koštětem nebo košťátkem: Zde jsou dvě varianty...buďto hod na cíl, anebo kdo hodí dál.

3. Míchání lektvaru: Připravte si tři nádoby, ve kterých pomocí potravinářského barviva namícháte barevnou tekutinu. Např. barva žlutá, modrá a červená. Do velké průhledné sklenice si pak dítě samo nalévá a pozoruje, jak se barvy mění a mísí. Zjistí, že modrá a žlutá vytvoří zelenou, atd. Každé dítě si svůj lektvar samo pojmenuje...fantazii se meze nekladou a nevěřili byste na co děti přijdou.....


4. Kouzelný pytlík aneb najdi tři myši: V látkovém pytlíku máme připraveny různé předměty, např. víčka od pet lahví, dřevěné kostky, kostky Lego, velké korálky a mezi nimi tři myšky z umělé hmoty. Dítě má za úkol po hmatu myši najít a jednotlivě vyndat. Můžeme obtížnost zvýšit, pokud předměty s jednoduchou linií vyměníme za jiné drobné hračky např. autíčka, jiná zvířátka, atd.


5. Podlézání koštěte - je to vlastně něco jako zlatá brána s doprovodem písniček. Koště drží učitelky
(rodiče) a postupně jej dávají níž a níž. Děti se ho snaží podlézt, aniž by se ho dotkly.


6. Závod pavouků: Z papíru si vystřihneme tvar pavoučího těla (stačí kolečko a 8 proužků jako nohy, které přilepíme) na záda pavouka, kterého si děti mohou vybarvit, můžeme přilepit minci. To proto, aby pavouk lépe držel stabilitu. Potom už jen připravíme stůl, na němž ve vyznačena startovní a cílová páska. Dvě čarodějnice připraví své pavouky na start a foukáním se ho snaží dostat do cíle rychleji než soupeř. Ruce nesmí pomáhat, ale fandit se smí co hrdlo ráčí!!!


7. Kočičí závody: Podobně jako v předchozím případě, si připravíme siluetu kočky. Měla by mít alespoň 20 cm a je lepší z tvrdého papíru, aby něco vydržela. Připravenou kočku přivážeme na 5-10 metrový provázek, který je připevněn k dřevěnému kolíku (např. ozvučné dřívko) na něž se bude provázek namotávat. Kdo rychleji smotá a přitáhne tím svoji kočku k sobě, opět vítězí.


8. Hod ropuchou na cíl: Potřebujeme žábu z umělé hmoty a čarodějnický kotlík - kýbl


9. Metání hromů a blesků: Slovní zápasení dětí...kdo vymyslí nejlepší zaklínadlo k metání blesku....nápomoc...Abraka dabraka blesku leť!!!.....Čáry máry ať duní hrom!!!!!....Důležitý je prožitek a gesto rukou, aby se děti do hromu i blesku vžily....budou ječet a vřískat.


10. Běh v sedmimílových botách: Postačí i pantofle maminky či tatínka, nebo plastové lžičky, které patřičné nazdobíte a připevníte na nohy.


11. Výroba čarovného škapulíře: Připravíme si látku nebo koženku tmavší barvy a vystřihneme kola cca 20 cm v průměru. Do nich si děti mohou nachystat čarovné bylinky, kamínky, šišky, korálky, koření, kůru, větvičky...prostě cokoliv, co vás napadne, nebo cokoliv, co najdete venku. Vše se pak sváže do malého váčku, který si čarodějné dítko zavěsí na krk, aby jej chránilo před kouzly ostatních čarodějnic. Při zavazování váčku mohou děti vyslovit své tajné zaklínadlo, aby škapulíř dobře fungoval.


12. Čarodějné vaření: Prsty z párků a nehty z mandlí. Zelené nebo modré mléko...obarvené potravinářským barvivem. Pavouci z Disco sušenek a lentilek. Mumií toust - toustový chléb se zapečenými plátky sýra - jako obvazy - oči z olivy, nebo jiné zeleniny…